Rewrite

Pokud už existoval web/eshop  na stejné URL, tak při nasazení nového eshopu je potřeba zachovat stále funkční URL adresy, většinou nejsou nikde stejné a je tedy potřeba předchozí adresy přesměrovat na nové (stávající) URL. Staré adresy jsou totiž indexované ve vyhledávačích (Google, Seznam) a pokud nedojde k přesměrování, tzv. rewrite, tak zákazníci přijdou na stránky, kde je chyba 404. Přesměrování adres nastavíte v menu pod položkou:

Nástroje-> Přesměrování

Rewrite slouží k "překládání" url požadavků. Využíváme je v případě, kdy stránky se stejným nebo podobným obsahem mají na novém webu jinou url než na webu původním (a původní url je zaindexovaná, příp. lidé ji mají uloženou atp.), aby nedocházelo k tomu, že se návštěvníci z výsledků hledání prokliknou na stránku, kde uvidí pouze Chyba 404 - stránka nenalezena, což má také negativní vliv na následné umisťování ve výsledcích vyhledávání. Vytvoří se proto seznam původních url a jim odpovídajících nových url, na které se pak návštěvníci přesměrovávají.

Pouze poprvé

 1. Používat prohlížeč Chrome.

 2. Do Chrome si nainstalovat doplněk gInfinity.

 3. Uložit si do záložek Google SERPs Extractor (přetažením tlačítka ve spodní části článku na lištu záložek).

Vytvoření dat pro rewrite

 1. Do Google vložit dotaz: "site:url", tj. například "site:bubakov.cz". Tím se vyhledací všechny zaindexované stránky na dané doméně.

 2. Scrollovat až na konec výsledků hledání, aby byly všechny načtené a na jedné stránce (to umožňuje právě doplněk gInfinity).

 3. V záložkách kliknout na Google SERP Extractor.

 4. Zkopírovat si vyextraktované url do tabulky Google Sheets.

 5. Do vedlejší buňky doplnit novou url (ta může být z beta verze, důležitá je relativní část adresy)

  • Pokud je nová url stejná jako původní, nic nevyplňovat.

  • Pokud na novém webu neexistuje stránka nahrazující stránku na zaindexované url, také nic nevyplňovat.

 6. Řádky s nevyplněnými novými url vymazat (použít filtry)

 7. Nasdílet kodérovi, vložit odkaz do Trella před nasazováním webu.