Hardware

Potřebná zařízení pro skladový systém

Níže uvádíme seznam zařízení, které podporujeme v našem skladovém systému.

Většinu tiskáren lze také pořídit v různých úrovních vybavení. Rozlišení tisku doporučujeme 300 DPI, s menším DPI může docházet k velmi nekvalitnímu tisku téměř všech typů etiket. Pokud to není nezbytné (např. více počítačů s jednou tiskárnou), doporučujeme tiskárnu připojovat přes rozhraní USB. V případě použití síťového propojení, kdy nemá tiskárna nastavenou pevnou IP adresu, může při restartu síťového rozbočovače dojít k přidělení nové IP adresy a následně je nutné nastavovat znovu připojení tiskárny.

Obecně doporučujeme tzv. 2D čtečky čárových kódů. Lépe se s nimi pracuje, jelikož nezáleží na tom, jak je štítek vůči čtečce otočen. Zároveň 2D čtečka dokáže ve většině případů načíst i částečně poškozenou etiketu s čárovým kódem.

Honeywell Voyager 1452g

Čtečka pro statická pracoviště jako jsou naskladnění, výstupní kontrola. Pro naskladňování doporučujeme mít minimálně jednu tuto čtečku.

Čtečka musí být nastavena do USB serial (nebo také virtual COM port) modu - přečtené kódy se pak nepíší jako by je psala klávesnice. Zároveň je třeba nastavit, aby se za přečtený kód vždy přidal nový řádek (v nápovědě často jako append new-line nebo append line-feed).

Zařízení lze zakoupit zde

Na mobilním PDA zařízení (viz níže) s naší skladovou aplikací lze zapnout proces naskladňování a využít tak PDA jako další čtečku při kontrolu zboží na příjmu. Lze tedy efektivně přelévat kapacity z vychystávání ve chvílích, kdy je třeba nějaké zboží rychle zaskladnit.

Zebra ZT220

Tiskárna pro statické pracoviště naskladnění, kde slouží pro tisk štítků na produkty. V počáteční fázi implementace skladu (nebo případném rozšiřování skladu), je tiskárna použita pro tisk štítků na pozice a přepravní boxy. V tomto případě stačí pouze v tiskárně vyměnit kotouček s jinou velikostí štítku a TTR pásku.

Tiskárnu je možné zakoupit zde.

Produkty

Pro tisk etiket na produkty je možné využít dvou velikostí.

Prvním formátem je 92x62 mm. Jedná se o Polyethylenové etikety se speciální TTR páskou. Na jejich plochu se vejdou názvy produktů v různých jazykových mutacích, případně logo výrobce.

Kotoučky můžete poptat zde.

Druhým, úspornějším formátem je 45x45 mm. Jedná se o papírové etikety s voskovou TTR páskou.

Kotoučky můžete poptat zde.

Pozice a boxy

Pro tisk etiket na pozice a boxy využíváme jednotný formát štítků 68x38 mm. Etikety jsou polyethylenové, protože mají vyšší odolnost oproti štítkům papírovým. Pro tisk polyethylenových etiket je třeba použít TTR (termotransferovou) pásku.

Ukázka štítku pozice.

Kotoučky můžete poptat zde.

PDA 2D

PDA běžící na systému Android. Slouží k zaskladňování produktů do skladu, vychystávání objednávek, nebo třeba načítání produktů při naskladnění. Ideálně by měl mít každý pracovník skladu svoje zařízení.

Image result for PDA 2DZařízení lze zakoupit zde.

Návod na nastavení a instalaci mobilní skladové aplikace naleznete zde.

Honeywell Solaris 7980g

Statická čtečka čárových kódů. Využívá se pro stanoviště výstupní kontroly.

Zařízení lze zakoupit zde.

Zebra ZD420

Tiskárna nalepovacích etiket na balíky pro dopravce. Pokud je na výstupu více balících stanovišt a baliči jsou hodně vytížení, doporučujeme aby měl každý svoji tiskárnu.

Tiskárnu je možné zakoupit zde.

Formát etiket 104x148 mm, které je standardně možné získat přímo od konkrétních dopravců.

K tiskárně doporučujeme přikoupit odlepovač, který velice zjednodušuje a urychluje práci s etiketami. Po připojení odlepovače vystupují etikety z tiskárny připravené k odebrání a nalepení, zatímco podkladová role odchází spodem tiskárny.

Dokoupit jako příslušenství je možné zde.