Sitemap

Sitemap - tzv. Mapa stránek usnadní vyhledávacím robotům procházení a indexování vašeho e-shopu. Sitemapa je generovaná automaticky. Generují se do ní kategorie, produkty i stránky.

Soubor Sitemap můžete potřebovat v následujících případech:

  • Web je opravdu velký. V důsledku toho je pravděpodobnější, že by prohledávače Googlu mohly některé z vašich nových nebo nově aktualizovaných stránek přehlédnout.
  • Web obsahuje rozsáhlý archiv stránek s obsahem, které jsou izolovány nebo navzájem nejsou dobře propojeny. Pokud na sebe stránky webu navzájem přirozeně neodkazují, můžete je uvést v souboru Sitemap, aby Google žádnou z nich nepřehlédl.
  • Web je nový a směřuje na něj málo odkazů. Googlebot a ostatní prohledávače web procházejí tak, že následují odkazy z jedné stránky na jinou. Pokud na vaše stránky neodkazují žádné jiné weby, Google by je nemusel objevit.
  • Web obsahuje mnoho multimediálního obsahu (videa, obrázky) nebo se zobrazuje ve Zprávách Google. Ve vhodných případech může Google při vyhledávání vzít v úvahu dodatečné informace ze souborů Sitemap.

Soubory Sitemap pro obrázky

Zvýšíte pravděpodobnost, že vaše obrázky budou snadno dohledatelné ve výsledcích vyhledávání. 

 

Pokud se chcete dozvědět něco víc a technikálie, můžete využít přímo nápovědu od Google